Obchody święta strażaków w Komendzie PSP

11 maja w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. Wśród  gości zaproszonych m.in. był st. brygadier Jarosław Kurek Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej oraz Marta Sosnowska wicestarosta Powiatu Sokołowskiego.

Wręczono przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrne Medale za długoletnią służbę st. ogn. Krzysztofowi Krakowiakowi i st. ogn. Marcinowi Nasiłowskiemu oraz Brązowy Medal mł. bryg. Pawłowi Dmowskiemu. Uchwałą prezydium Zarządu oddziału wojewódzkiego woj. mazowieckiego związku OSP RP Złotym Medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali: Robert Płocki, Jerzy Wąsowski, mł. ogn. Marcin Wierzbicki, Srebrnym Medalem mł. ogn. Piotr Bartnik, mł. ogn. Jacek Czarnocki, mł. ogn. Marcin Iwański, mł. ogn. Piotr Jaźwiński, mł. ogn. Robert Pawlak, mł. ogn. Tomasz Plichta, mł. ogn. Marcin Ścibor i mł. ogn. Rafał Teleńczuk. Brązowy Medal za zasługi dla pożarnictwa odebrał sekc. Paweł Żylak. Kilkunastu strażaków otrzymało awans na wyższy stopień służbowy.
Wicestarosta złożyła gratulacje za ogromne zaangażowanie, profesjonalizm w czasie akcji ratowniczych, odwagę, gotowość do ofiarnego działania oraz życzyła osobistego szczęścia i tyle powrotów z akcji, ile wyjazdów.