Zawody strzeleckie o Puchar Starosty Sokołowskiego - 2017

Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim wraz z Klubem Strzelectwa Sportowego „Sokół” zorganizowało zawody strzeleckie o Puchar Starosty Sokołowskiego. Zawody odbyły się 14 maja na strzelnicy klubu „Sokół” mieszczącej się przy ulicy Lipowej oraz w ZS Nr 1. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. W pięciu konkurencjach rywalizowało 89 zawodników.
W konkurencji pistoletu centralnego zapłonu zwyciężyła Magdalena Pawluk, drugi był Wiesław Skorupa, trzecie miejsce wywalczył Piotr Żebrowski przed Piotrem Gawłowskim i Leszkiem Iwaniukiem. W drugiej konkurencji pistolet sportowy - pierwsze miejsce wywalczył Kamil Kowalczyk, na drugim uplasowała się Magdalena Pawluk, a trzeci był Cezary Lipka przed Zbigniewem Marcelem i Norbertem Mazurczakiem. W konkurencji – Strzelba praktyczna najlepszy był Krzysztof Filipiak, drugą pozycję zajął  Kamil Przesmycki, a trzecie miejsce wywalczył Cezary Lipka przed Magdaleną Pawluczuk i Kamilem Kowalczykiem.  W kategorii Strzelba praktyczna zwyciężył Krzysztof Filipiak, przed Kamilem Przesmyckim. Trzecie miejsce wywalczył  Cezary Lipka przed Magdaleną Pawluk i Kamilem Kowalczykiem. W kategorii Karabin pneumatyczny pierwsze miejsce wywalczył Kamil Kowalczyk, drugie Piotr Gawłowski, trzecie Wieław Skorupka przed Wojciechem Kożuchowskim i Barbarą Iwaniuk. W kategorii kobiet Najlepsza była Magdalena Pawluk, Przed Barbarą Iwaniuk, Dorotą Nasiłowską- Paczuską i Moniką Pietrzykowską. Medale, puchary i dyplomy dla laureatów zawodów będą wręczane na Pikniku Rodzinnym podczas Powiatowo-Miejskiego Dnia Strażaka 28 maja około godz. 15.30, które ufundował Starosta Sokołowski Leszek Iwaniuk.
Nad zawodami  czuwali sędziowie strzelectwa sportowego Artur Pawluk – sędzia główny zawodów, sędziowie stanowiskowi Adam Elbich. Amir Al. Halabi, Piotr Gołecki. Biuro obliczeń: Edward Gawłowski i Daniel Pomarański, Piotr Adamczuk – obserwator z ramienia PZSS – Prezes Klubu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.