Zawody strzeleckie - Edycja 2017

MŁODZIEŻOWE ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR STAROSTY SOKOŁOWSKIEGO I BURMISTRZA MIASTA SOKOŁÓW PODLASKI

EDYCJA 2017

Klub Strzelectwa Sportowego „Sokół” w Sokołowie Podl. wspólnie z Zespołem Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podl. zorganizował Młodzieżowe Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Sokołowskiego i Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski. Zawody odbyły się 14 czerwca 2017 r. na strzelnicy pneumatycznej Klubu „SOKÓŁ” przy ul. Lipowej, która w ostatnim okresie przeszła gruntowny remont.

W konkurencji karabin pneumatyczny rywalizowało 48 zawodników z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy ufundował Starosta Sokołowski oraz Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski. Trofea dla najlepszych zawodników w imieniu Starosty wręczała Sekretarz Powiatu Iwona Sokołowska oraz Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podl. Małgorzata Baranowska.

Warto dodać, że Starosta Sokołowski Pan Leszek Iwaniuk oraz Burmistrz Miasta Pan Bogdan Karakula są członkami klubu „SOKÓŁ” i często biorą czynny udział w zawodach strzeleckich.

Młodzież z miasta i powiatu sokołowskiego oraz klas mundurowych ZDZ w Radomiu rywalizowała
o czołowe lokaty. O wysokim poziomie startujących zawodników może świadczyć fakt, że 30 uczniów zdobyło srebrne odznaki strzeleckie i 13 brązowe.

W ramach propagowania strzelectwa sportowego Klub „SOKÓŁ” pod opieką instruktora strzelectwa sportowego Piotra Adamczuka oraz Artura Pawluka zorganizował  uczestnikom zawodów szkolenie strzeleckie z broni palnej długiej na dystansie 25 m.

Zawody odbywają się cyklicznie od wielu lat dzięki determinacji opiekunów młodzieży sokołowskich szkół: Mieczysławowi Bogajowi, Justynie Bujalskiej,  Kazimierzowi Zdzichowskiemu, Andrzejowi Sulikowskiemu, Markowi Szybce oraz opiekunowi strzelnicy Józefowi Osipiakowi.

Zarząd Klubu „SOKÓŁ” przy wsparciu władz miasta i powiatu pragnie rozwijać strzelectwo sportowe wśród młodzieży. W tym celu wykonany został remont generalny strzelnicy do konkurencji pistolet
i karabin pneumatyczny. W planach mają być zakupione nowe pistolety i karabinki pneumatyczne.
Do klubu w ostatnich dwóch latach wstąpiło 72 uczniów uzyskując uprawnienia strzeleckie ( licencję oraz patent strzelecki ). Przeważającą część stanowią uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim, który od 3 lat systematycznie współpracuje z Klubem „SOKÓŁ”. Serdecznie zapraszamy dyrektorów innych szkół do współpracy.

WYNIKI ZAWODÓW:

Szkoły gimnazjalne:

Drużynowo: pierwsze miejsce PG 1-1 drużyna, przed SG-1, PG 1 - 2 drużyna i SG – 2

W kategorii Chłopcy Gimnazjum pierwsze miejsce wywalczył Bartosz Kaliszuk PG1 przed Marcinem Lipińskim      SG, Aleksandrem Kuc SG, Mikołajem Rydzewskim SG i Michałem Kiełczykowskim PG1.

W kategorii Dziewczęta Gimnazjum pierwsze miejsce zdobyła Kinga Kalicka PG1, przed Pauliną Leoniec PG1 i Karoliną Walkiewicz – Radom.

Szkoły ponadgimnazjalne:

W kategorii Drużynowej Szkoły Ponadgimnazjalne klasyfikacja jest następująca: I- Radom, II – Radom - 2, III ZS Nr 1 – 1, IV – SLO – 1, V – I LO – 1, VI – ex aequo ZS Nr 1 – 2 i I LO – 2, VII – ZSCKR – 1 i VIII ZSCKR – 2.

W kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne Chłopcy pierwsze miejsce wywalczył Dominik Galiński Radom – 2, przed Dominikiem MarkowskimRadom – 2, Grzegorzem Frączek Radom – 2, Filipem Kwiek            ZS Nr 1 – pk, Adamem Adamczuk ZS Nr 1 – 1.

W kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne Dziewczęta najlepsza była Paulina Stanios Radom – 1 przed Julią Dobrasiewicz  Radom – 1, Małgorzatą Teodorczuk z ZSCKR – 1, Amandą Mielańczuk z ILO
i Pauliną Grys z ILO.