Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze MDP

20 czerwca w Sokołowie Podlaskim odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy niektórych jednostkach OSP w naszym powiecie.

Do zawodów zgłosiło się 6 drużyn  (1 dziewcząt i 5 chłopięcych). Zmagania odbywały wg nowych zasad ujętych w regulaminie zawodów opracowanym przez KP PSP w Sokołowie Podl. Rozegrano  dwie konkurencje: bieg sztafetowy 350 m z przeszkodami oraz rozwinięcie bojowe.

Klasyfikacja generalna  przedstawia się następująco:

Grupa dziewcząt:

1. OSP MDP Mursy - 134,24 punktów

Grupa chłopców:

1. OSP MDP Mursy - 106,8 punktów,

2. OSP MDP Ratyniec Stary - 108,55,

3. OSP MDP Kosów Lacki - 114,90,

4. OSP  MDP Repki - 115,38,

5. OSP MDP Wyrozęby - 198,79,

Najwyżej klasyfikowane drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, natomiast wszystkie startujące drużyny dyplomy oraz nagrody, które ufundował Powiat Sokołowski. Słodki zestaw dla każdego uczestnika zawodów przygotowało PPHU „GAMA” S.J. w Sokołowie Podlaskim.

Ponadto po zakończeniu zawodów wręczono nagrody dla uczestników eliminacji powiatowych XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci
i Młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” ufundowane przez Powiat Sokołowski. Nagrodzone prace zostały wysłane na eliminacje centralne.