Kolejny sukces sztangisty

Eryk  brązowym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
Eryk Barcik z sukcesem reprezentował Miejsko-Powiatowy Klub Podnoszenia Ciężarów w Sokołowie Podlaskim  w  XXIII finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  w podnoszeniu ciężarów, która odbyła się w Siedlcach.
Sokołowianin zdobył brązowy medal w kategorii wagowej +105 kg, jest to jego pierwszy medal zdobyty w Mistrzostwach Polski. Świetnie zaprezentował się na pomoście, zaliczając wszystkie sześć podejść i bijąc rekordy życiowe w rwaniu, podrzucie i w dwuboju. Sztangista
w dwuboju osiągnął 252 kg (115 kg w rwaniu i 137 kg w podrzucie). Złoty medal w tej kategorii wywalczył Olaf Pasikowski (LUKS Gryf Bujny), na drugim miejscu uplasował się Jakub Zieliński (MAKS Tytan Oława).
Medal Eryka Barcika jest kolejnym medalem Mistrzostw Polski w kolekcji sokołowskiego klubu podnoszenia ciężarów.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.