Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”  - słowami wybitnego pisarza - Marka Twaina  - powitano gości przybyłych na uroczystość z okazji PowiatowegoDnia Edukacji Narodowej. Gospodarzami uroczystości, która odbyła się 17 października w hali sportowej  przy Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim,  byli Leszek Iwaniuk – Starosta Sokołowski i Jarosław Puścion – Przewodniczący Rady Powiatu.

O godzinie 12.00 w Konkatedrze Niepokalanego Serca NMP została odprawiona Msza inaugurująca uroczystość, z udziałem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa,  przedstawicieli władz Powiatu Sokołowskiego, zaproszonych gości,  nauczycieli i uczniów   sokołowskich szkół.

Po Mszy Świętej odbyła się część oficjalna uroczystości.  Przybyłych gości, dyrektorów szkół z terenu Powiatu Sokołowskiego,  nauczycieli oraz uczniów  powitał Leszek Iwaniuk – Starosta Sokołowski. W imieniu własnym i Zarządu Powiatu złożył najserdeczniejsze życzenia oraz podziękował zebranym nauczycielom i pracownikom oświaty za codzienną pracę wykonywaną na rzecz kształcenia i wychowywania młodzieży. Do tych życzeń dołączyli się również: Jarosław Puścion – Przewodniczący Rady Powiatu, Członkowie Zarządu Powiatu Sokołowskiego Marta Sosnowska – Wicestarosta oraz Jan Godlewski, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus, w imieniu  Senatora Rzeczypospolitej Polskiej  Waldemara Kraski – Jacek Odziemczyk - Radny Rady Powiatu Sokołowskiego, w imieniu  Marka Sawickiego – Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Jarosław Misiak – Radny Rady Powiatu Sokołowskiego, Krzysztof Dąbrowski – Zastępca Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski, Danuta Zadrożna – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP,  Hanna Lecyk – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz  Marcin Celiński – Dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Podczas uroczystości odbyło się wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Po odebraniu ślubowania, Starosta Leszek Iwaniuk i Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jarosław Puścion wręczyli Nagrody Zarządu Powiatu Sokołowskiego za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.  Dyrektorzy również nagrodzili swoich nauczycieli i pracowników za ich codzienny trud i pełną zaangażowania pracę na rzecz edukacji młodego pokolenia.

Uroczystość uświetniły występy uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II, I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej – Curie oraz  Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego. Wspólne wykonanie piosenki przez rodziców i dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych, koncert zespołów muzycznych Prowokacja i Szara Band, skecz grupy teatralnej Sposób na teatr oraz pokazy akrobatyczne były sprawdzianem umiejętności i talentów młodzieży, a dla pedagogów zwieńczeniem ich trudu i wysiłku, jaki musieli włożyć w przygotowanie swoich wychowanków.