Turniej Smaków. Jesień na Wielkim Gościńcu Litewskim

W niedzielę 22 października w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyła się jedna z największych imprez kulinarnych. Tegoroczna edycja po raz pierwszy odbyła się pod nazwą "Turniej Smaków. Jesień na Wielkim Gościńcu Litewskim", której współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim. Turniej był okazją do skosztowania wszelakich dań kuchni regionalnej i tradycyjnej przyrządzonych z ekologicznych produktów sezonowych.

Poza pysznymi wyrobami nie zabrakło warsztatów kulinarnych i artystycznych. O kuchni prawosławia i wielokulturowości na Wielkim Gościńcu Litewskim opowiadała Joanna Jakubiuk, gość specjalny Turnieju Smaków. Poznaliśmy najlepszą potrawę tegorocznej edycji Turnieju Smaków Komisja Konkursowa powołana do rozstrzygnięcia konkursu kulinarnego w ramach Turnieju Smaków, w składzie: 1. Joanna Jakubiuk – szef kuchni 2. Maria Sudnik – Kierownik Mazowieckiego Oddziału Doradztwa Rolniczego w Siedlcach – Przewodnicząca Komisji 3. Roma Orłowska – przedstawiciel Sokołowskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego 4. Bernard Górski – właściciel firmy Młyn Bracia Górscy 5. Elżbieta Tomczyk–Miczka – dziennikarka kulinarna po degustacji 24 potraw konkursowych i 18 nalewek przyznała następujące nagrody: Kategoria potrawy 1. nagrodę przyznano Danucie Zawadzkiej z Żulina za barszcz z prośnianek 2. nagrodę przyznano Cecylii Kur z Białobrzegów za cukinię faszerowaną 3. nagrodę przyznano Ewelinie Cieślak z Trebnia za kurczaka w dyni Wyróżnienia otrzymali: - Aniela Panaszkiewicz z Jabłonny Lackiej za pyzy w zalewie makowej - Małgorzata Dąbkowska-Gelbrecht z Węgrowa za roladę ziemniaczaną. Kategoria nalewki: 1. nagrodę dla Eweliny Cieślak z Trebnia za miętówkę 2. nagrodę dla Cecylii Kur z Białobrzegów za Nalewkę Zdrowia 3. nagrodę dla Moniki Mazurek z Dziegietni za nalewkę z pigwy. Wyróżnienia otrzymali: - Izabella Rutkowska z Anielina za syrop imbirowy z miodem - Zofia Kalinowska z Tchórznicy Wł. za nalewkę z kwiatów czarnego bzu. Nagrody finansowe ufundował Sokołowski Ośrodek Kultury.  Ponadto zwycięzcy oraz uczestnicy biorący udział w Turnieju Smaków otrzymali nagrody rzeczowe w postaci fartuszka i zestawu naczyń próżniowych, ufundowane przez Powiat Sokołowski, które wręczyła Sekretarz Powiatu – Iwona Sokołowska oraz zapas mąki, który ufundował Młyn „Bracia Górscy” z Repek.