Rządowa pomoc dla szkół w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2020/2021

W związku z rozpoczynającym się  rokiem szkolnym 2020/2021 Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Ministrem Edukacji Narodowej uruchomiło platformę umożliwiająca dyrektorom szkół i placówek oświatowych składanie do dnia 10 września 2020 r. zamówień na bezpłatne płyny do dezynfekcji oraz środki ochrony osobistej w postaci maseczek.

Zarząd Powiatu Sokołowskiego po otrzymaniu informacji o możliwości uzyskania dodatkowych środków niezwłocznie zwrócił się do dyrektorów szkół będących jednostkami organizacyjnymi Powiatu o pilne złożenie zapotrzebowania przy pomocy specjalnie uruchomionej platformy internetowej.

5 i 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej w dniach 29 - 30 sierpnia dystrybuowała na terenie Mazowsza środki, które trafiły do jednostek Państwowej Straży Pożarnej w mazowieckich powiatach. Dzięki szybkiej reakcji i skoordynowanej współpracy, 162 op. płynu do dezynfekcji o pojemności 5 l oraz 11200 szt. maseczek ochronnych zostało przekazanych jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, między innymi do: Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego, I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie, Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim, jak również Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej prowadzonej przez Powiat Sokołowski.

Do placówek oświatowych na terenie miast i gmin całego powiatu w ramach rządowej pomocy związanej z rozpoczęciem nowego roku szkolnego trafiło: 948 op. płynu do dezynfekcji o pojemności 5 l, 72050 szt. maseczek ochronnych, oraz 28 termometrów dla szkół podstawowych.

Zarówno samorządowcy, dyrektorzy placówek oświatowych, oraz służby sanitarne robią wszystko co w ich mocy, aby zapewnić bezpieczne warunki do pracy oraz nauki wszystkim, którzy po przerwie spowodowanej zamrożeniem gospodarki i przymusowej nauce w trybie zdalnym wracają w dniu dzisiejszym do gmachów szkół i jednostek oświatowych.