Podpisanie umowy o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę drogi powiatowej 3929W na odcinku Sokołów Podlaski – Włodki.

Dzięki aktywności Zarządu Powiatu Sokołowskiego w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na inwestycje drogowe, faktem stała się długo oczekiwana przez mieszkańców powiatu przebudowa drogi powiatowej 3929W na odcinku Sokołów Podlaski – Włodki (kierunek Paprotnia), która objęta jest dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych.

W dniu 4 września w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego sfinalizowano starania Zarządu Powiatu podpisaniem umowy na kwotę 11 598 444 zł., która stanowi 70% wartości inwestycji tj. ponad 16 500 000 zł. W imieniu Powiatu Sokołowskiego, w obecności skarbnik Iwony Odrobińskiej oraz wicestarosty Ryszarda Domańskiego, umowę podpisała starosta Elżbieta Sadowska. W imieniu Województwa Mazowieckiego podpis pod umową złożył wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Wszystkie niezbędne działania łącznie z wyłonieniem wykonawcy inwestycji zostały przeprowadzone na etapie zakwalifikowania i uzyskania promesy na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Warto nadmienić, że powyższa inwestycja weszła już w fazę realizacji co oznacza, że na powyższym odcinku rozpoczęły się prace budowlane. Gruntowna przebudowa blisko 8,5 km drogi potrwa do listopada 2021 r. Zarząd Powiatu wspólnie z Partnerami serdecznie dziękuje wszystkim użytkownikom za okazaną cierpliwość i wyrozumiałość związaną z powstałymi na tym odcinku drogi utrudnieniami, jednocześnie dokładając wszelkich starań, aby były dla Państwa jak najmniej uciążliwe.