11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości. W 1918 r. po 123 latach zniewolenia naród polski wyzwolił się z jarzma zaborców. Jest to dzień wyjątkowy, w którym wywieszamy flagę państwową, świętujemy i wspólnie okazujmy swoją patriotyczną postawę poprzez uczestniczenie w licznie organizowanych tego dnia uroczystościach patriotycznych, wydarzeniach kulturalnych, a także odwiedzanie miejsc pamięci narodowej.

Jednak w tym roku, ze względu na panującą epidemię koronawirusa obchody tego ważnego dla wszystkich święta mają odmienny, skromny i symboliczny charakter. Zagrożenie, które powoduje epidemia sprawiło, że każdego dnia zdajemy egzamin z odpowiedzialności zachowując szczególną ostrożność poprzez dystans społeczny i reżim sanitarny.

11 listopada pod Pomnikami Czynu Niepodległościowego oraz Żołnierzy Wyklętych w Sokołowie Podlaskim hołd polskiej niepodległości i cześć pamięci wszystkich, którzy polegli za Ojczyznę złożyli przedstawiciele Rady Powiatu Sokołowskiego i Zarządu Powiatu - przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jacek Odziemczyk oraz starosta Elżbieta Sadowska wraz z wicestarostą Ryszardem Domańskim. Wspólnie z delegacją Powiatu w imieniu powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceministra zdrowia, senatora RP Waldemara Kraski kwiaty złożyli dyrektor Biura Senatora Waldemara Kraski Joanna Malinowska oraz dyrektor Biura Powiatowego ARiMR Jerzy Błoński, a kombatantów reprezentował Marian Pietrzak.

Wyrażamy głęboką nadzieję i wiarę, że w przyszłym roku jako społeczność powiatu sokołowskiego będziemy mogli liczniej manifestować swoją radość z odzyskania niepodległości i wspólnie świętować ten ważny dla Polski dzień.