Duże wsparcie dla sokołowskiego SP ZOZ od Ministerstwa Zdrowia i Wojewody Mazowieckiego

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim jest jedną z placówek medycznych, w której leczy się pacjentów chorych na Covid – 19. Walka z pandemią wymaga szczególnego przygotowania do tej roli oraz zachowania i przestrzegania określonych środków bezpieczeństwa. Nie byłoby to możliwe gdyby nie bardzo duże wsparcie ze strony Rządu za pośrednictwem Ministerstwa Zdrowia oraz Wojewody Mazowieckiego.

Od samego początku pandemii do szpitala w Sokołowie Podlaskim docierają transporty niezbędnego wyposażenia w postaci sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej. Przy dostawach bardzo ciężko pracują między innymi Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy pomagają również personelowi medycznemu oraz służą pacjentom, za co należą im się szczególne podziękowania.

Dnia 25 listopada br. Wojewoda Mazowiecki przekazał środki ochrony osobistej do Szpitala Powiatowego w Sokołowie Podlaskim, które dostarczyli na miejsce żołnierze 53 batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej wchodzącego w skład 5 Mazowieckiej Brygady Terytorialnej. W transporcie znajdowały się między innymi: rękawiczki nitrylowe – 50000 szt., ochraniacze na buty – 1000 szt., rękawiczki lateksowe – 50000 szt., fartuchy chirurgiczne – 9000 szt., maski FFP2 – 40000 szt., maski FFP3 – 8000 szt., maski medyczne – 30000 szt., czepki medyczne – 1500 szt., kombinezony barierowe – 6000 szt., przyłbice – 1500 szt., gogle – 400 szt.

Równolegle z rządowymi środkami od Wojewody Mazowieckiego do Sokołowskiego SP ZOZ docierają dostawy przekazane przez Ministerstwo Zdrowia w celu przeciwdziałania zagrożeniu epidemiologicznemu spowodowanemu rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. Dzięki wsparciu przekazanemu przez Ministerstwo za pośrednictwem Agencji Rezerw Materiałowych na podstawie dyspozycji z dnia 20 października oraz 20 listopada br. Szpital Powiatowy w Sokołowie Podlaskim otrzymał między innymi: respiratory – 10 szt., kombinezony barierowe – 8000 szt., czepki medyczne – 2000 szt., ochraniacze na obuwie – 6000 szt., przepływomierze do tlenu – 30 szt., pulsoksymetry napalcowe – 20 szt., termometry bezdotykowe – 20 szt., odzież medyczna jednorazowa niesterylna – 2000 kpl., maski pełnotwarzowe do wentylacji nieinwazyjnej – 50 szt.

Wartość powyższego wsparcia w postaci środków ochrony osobistej i sprzętu medycznego otrzymanego w ostatnich dniach z Ministerstwa Zdrowia, nie licząc środków przekazanych przez Wojewodę, to ponad 1,8 mln zł.

W imieniu Zarządu Powiatu Sokołowskiego pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Ministrowi Zdrowia, Wojewodzie Mazowieckiemu za wsparcie w postaci niezbędnego sprzętu oraz środków ochrony osobistej, pozwalających na zabezpieczenie personelu SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim, który z ogromnym poświęceniem walczy o zdrowie i życie pacjentów chorych na COVID – 19. Jest to nieoceniona pomoc w tym bardzo trudnym dla całego systemu opieki zdrowotnej czasie. Szczególne podziękowania składamy również na ręce Wiceministra Zdrowia, Senatora Waldemara Kraski, który nieustannie z wielkim zaangażowaniem dba o szpital oraz wspiera Zarząd Powiatu Sokołowskiego w jego działaniach.