Dofinansowanie dla sokołowskiego SP ZOZ na modernizację instalacji tlenowej oraz kolejna dostawa sprzętu medycznego od Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Na konferencji prasowej w dniu 26 listopada Wojewoda Mazowiecki podkreślił, że głównym lekiem stosowanym w chorobie Covid – 19 jest tlen. Ttlenu w związku z tym zużywa się wielokrotnie więcej, a dane z  niektórych szpitali informują o zużyciu 30 razy większym niż dotychczas.

Zaistniała sytuacja, jak wskazał Wojewoda Mazowiecki, wygenerowała dodatkowe obciążenie dla gospodarki tlenem. W związku z tym Mazowiecki Urząd Wojewódzki zebrał informacje o konieczności modernizacji instalacji tlenowych oraz systemów tlenowych w szpitalach mazowieckich. W 37 przypadkach modernizacje zostaną doraźnie sfinansowane, co spowoduje, że możliwości leczenia pacjentów z Covid – 19 będą wielokrotnie większe. Jak informuje Wojewoda, projekt jest już w fazie realizacji.

W ramach powyższej akcji Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim pozyskał dofinansowanie w wysokości 35,5 tys. zł na modernizację instalacji tlenowej, która pozwoli szpitalowi zwiększyć zużycie tlenu w leczeniu Covid 19.

W dniu 4 grudnia na podstawie umowy użyczenia do Szpitala Powiatowego w Sokołowie Podlaskim trafiła kolejna dostawa sprzętu medycznego, a znajdowały się w niej: kardiomonitory Biolight Q7 – 16 szt., pulsoksymetry – 25 szt., przepływomierze do tlenu – 35 szt. Przekazany przez Wojewodę Mazowieckiego sprzęt pomoże w leczeniu osób hospitalizowanych, które zmagają się z Covid 19.

Zarząd Powiatu Sokołowskiego serdecznie dziękuje za wszelkie wsparcie przekazane na rzecz sokołowskiej placówki medycznej.