Powiat przekazał maseczki chirurgiczne samorządom z terenu powiatu sokołowskiego

W związku z rozprzestrzeniająca się kolejną falą koronawirusa w Polsce i wprowadzeniem obostrzeń na terenie całego kraju, Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł przekazał nieodpłatnie dla mieszkańców powiatu sokołowskiego maseczki chirurgiczne.

Dostarczone do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim maseczki pochodzące z zasobów Agencji Rezerw Strategicznych zostały niezwłocznie rozdzielone przez pracowników Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim i przekazane poszczególnym gminom w dniu 16 marca proporcjonalnie do liczby ludności w danej jednostce samorządu terytorialnego. Kolejnym etapem dystrybucji zajmują się samorządy, których zadaniem jest doręczenie ich mieszkańcom.