Upamiętnienie 11 rocznicy katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8:41 podczas podejścia do lądowania na rosyjskim lotnisku Smoleńsk - Siewiernyj miała miejsce tragiczna katastrofa rządowego samolotu TU-154M, w której zginęło 96 osób, a wśród nich Prezydent Lech Kaczyński wraz z Pierwszą Damą Marią Kaczyńską, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący polską delegację na obchody rocznicowe zbrodni katyńskiej, a także funkcjonariusze BOR i cała załoga samolotu.

W dniu 10 kwietnia 2021 r. w 11 rocznicę katastrofy, cześć i hołd ofiarom tragedii smoleńskiej oddali reprezentująca wiceministra zdrowia, senatora RP Waldemara Kraskę - dyrektor biura senatora Joanna Malinowska oraz przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu Sokołowskiego - starosta Elżbieta Sadowska, wicestarosta Ryszard Domański, przewodniczący Rady Powiatu Jacek Odziemczyk. Podczas uroczystości pod pomnikiem ks. Stanisława Brzóski w Sokołowie Podlaskim reprezentacje złożyły kwiaty, zapaliły znicze, a także odmówiły wspólną modlitwę w intencji wszystkich ofiar katastrofy.