Manewry strażackie „Kurowice 2021”

W dniu 19 maja na terenie Nadleśnictwa Sokołów, w kompleksie leśnym Kurowice, odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „Kurowice 2021"

Wzięli w nich udział strażacy ochotnicy Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego z gminy Sabnie i Jabłonna Lacka, pracownicy Nadleśnictwa Sokołów, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim. Manewry miały na celu praktyczne sprawdzenie potencjału ratowniczego i umiejętności współdziałania sił i środków jednostek KSRG, a także doskonalenie współpracy służb powiatu sokołowskiego podczas pożaru lasu. Podczas zbiórki kończącej ćwiczenia nastąpiło omówienie i podsumowanie prowadzonych działań przez st. bryg Tomasza Wilka oraz zaproszonych gości.

Siły i środki zaangażowane w ćwiczenia:

- JRG SLRR Toyota Hilux,

- JRG GCBM 18/13 Daf,

- OSP Nieciecz GCBA 5/24 Mercedes,

- OSP Sabnie GBA 2,5/27 Man,

- OSP Kupientyn GBA 2,5/16 Star,

- OSP Dzierzby GBA 3/16 Scania,

- OSP Jabłonna Lacka GCBA 5/42 Man.

Ćwiczenia obserwowali:

Starosta Sokołowski – Elżbieta Sadowska,