XI Edycja Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

W poniedziałek, 31 maja na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych klas 0-VIII, w dwóch kategoriach wiekowych (I grupa: klasy 0-III, II grupa: klasy IV-VIII). Zadaniem konkursowym było wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym, od 30 lat upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 125 uczniów z 11 szkół z terenu powiatu sokołowskiego.

Laureatami konkursu zostali:

GRUPA I (klasy 0-3)

I miejsce         - Iga Maleszewska                 (kl. I, Szkoła w Skibniewie),

II miejsce        - Lena Świderska                   (kl. I, Szkoła w Sterdyni),

III miejsce      - Adam Bogucki                    (kl. 0, Szkoła w Grochowie),

Wyróżnienie   - Mateusz Kurowski              (kl. 0, Szkoła w Rozbitym Kamieniu),

GRUPA II (klasy 4-8)

I miejsce         - Wiktoria Danielak                (kl. VII, Szkoła w Sterdyni),

II miejsce        - Maja Nasiłowska                 (kl. VI, Szkoła w Sabniach),

III miejsce       - Wiktor Długosz                   (kl. VII, Szkoła w Sterdyni),

Wyróżnienie    - Julia Oleszczuk                    (kl. VI Szkoła w Sterdyni),

Prace plastyczne laureatów pierwszych miejsc etapu Placówki Terenowej z każdej kategorii wiekowej konkursu, wzięły udział w etapie wojewódzkim. Nagrody zostały ufundowane przez Oddział Regionalny KRUS w Warszawie oraz Powiat Sokołowski, zaś wręczenia nagród dokonały starosta Elżbieta Sadowska oraz kierownik placówki terenowej KRUS w Sokołowie Podlaskim – Beata Jeżowska.