Uhonorowanie Uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim za mistrzostwo w 59. Centralnym Finale Zawodów Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety"

W dniu 25 czerwca 2021 r. z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w  Sokołowie Podlaskim odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów oraz nagród dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, którzy w zawodach drużynowych w 59. Centralnym Finale Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety” zdobyli I miejsce.

Dyplomy oraz nagrody wręczali starosta Elżbieta Sadowska oraz przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jacek Odziemczyk, którzy wspólnie pogratulowali uczniom zwycięstwa i podziękowali za godne reprezentowanie Powiatu Sokołowskiego na szczeblu krajowym. Zawodnicy otrzymali również nagrody ufundowane przez sponsora drużyny w postaci karabinków, które będą służyły zawodnikom do treningu. Wspomniane zawody odbyły się w dniach 12 – 14 października 2020 r., jednak z powodu panującej pandemii koronawirusa Sars CoV-2 nie było wcześniejszej możliwości osobistego uhonorowania zawodników, a kończący się rok szkolny stanowił doskonałą okazję do złożenia osobistych gratulacji i podziękowania naszym Uczniom.

W  skład zwycięskiej drużyny chłopców weszli uczniowie:

Krystian Tarkowski, Michał Poniatowski, Łukasz Dawidowski, Paweł Rosocha

Występ w zwycięskiej drużynie to nie jedyny sukces Krystiana Tarkowskiego, który na tej samej imprezie zajął I miejsce w finale zawodów indywidualnych. Zawody odbyły się w obiektach Cywilno - Wojskowego Związku Sportowego "ZAWISZA" w Bydgoszczy, a ich organizatorem było Wojskowe Stowarzyszenie „Sport – Turystyka – Obronność”. W finale wzięło udział po 16 drużyn dziewcząt i chłopców z każdego województwa. Zawodnicy wcześniej strzelali w zawodach rejonowych, następnie wojewódzkich, a zwycięzcy tych eliminacji rywalizowali o tytuł najlepszej drużyny w kraju. Województwo mazowieckie reprezentowały drużyny dziewcząt z II Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach i drużyna chłopców z Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. W strzelaniu finałowym zawodnicy strzelali z karabinu sportowego leżąc. Strzelanie odbywało się na nowoczesnym systemie tarcz elektronicznych SIUS, gdzie wyniki odczytywane były z dokładnością do jednej dziesiętnej punktu. Wszyscy zawodnicy są członkami Klubu Strzelectwa Sportowego „Sokół” i zdobyli licencję strzelecką do uprawiania tego sportu. Trenerem drużyny jest Mieczysław Bogaj – nauczyciel w Zespole Szkół Nr 1, a koordynatorem wicedyrektor ZS Nr 1 i Prezes KSS „Sokół” Piotr Adamczuk.

Jesteśmy pełni dumy i uznania dla zawodników – uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim i pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować oraz pogratulować tak wspaniałego sukcesu, jak również życzyć udanego, bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.